Tel.: 8 603 57726, 8 603 57912
E. p.: neplanuotasnestumas@gmail.com
www.aukok.lt
PAREMKITE MUS
2% parama

Straipsniai„Moters pasirinkimo laisvė“ – skambus argumentas abortų šalininkų lūpose. Iš esmės dėl jo šiandien abortams yra užtikrinta vieta medicininių procedūrų sąraše, o nemažai daliai žmonių jie asocijuojasi su pagalba moteriai. Bet kartais gražūs šūksniai yra labai toli nuo realybės.  Jei tai pasirinkimas, tai iš kelių galimų alternatyvų? Jei tai laisvė, tai ar tikrai moters?

Daugiau
 

Vokiečių žurnalistė ir keturių suaugusių vaikų, kurių vienas turi Dauno sindromą, motina Gitta List svarsto, su kokiais iššūkiais, etinėmis dilemomis ir sykiu visuomenės spaudimu šiandien, vis didėjant prenatalinės diagnostikos galimybėms, susiduria neįgalaus vaikos besilaukiantys motinos ir tėvai.

Daugiau
 

"Nesvarstėme galimybės nutraukti nėštumą. Pykau ant savęs už savo liūdesį. Sakiau garsiai - tai ką mėlyną su langeliais imsi, o šito violetinio su taškeliais - ne?! Tai ne turgus su "puodais", tai žmogaus gyvybė. Ir mano didžiausias troškimas - kad mane rinktųsi ne pagal mano kreivas kojas ar ilgus plaukus, o kad rinktųsi tiesiog mane! Ko aš tada galėsiu mokyti savo vaikus, jei atsisakysiu kitokio vaiko?"(Nora Išganaitienė)

Daugiau
 

Vaiko gimimas visada turėtų būti visų pasirinkimų sąrašo viršuje. Kitaip mes sumaterialėjame, pradedame vartoti ir valgyti vienas kitą. 

Daugiau
 

"Tą žinią turi priimti, susigyventi su ja, nes tai nelygu sprendimui važiuoti ar nevažiuoti į kelionę. Šis sprendimas lieka visam gyvenimui. Ir tikrai natūralu, kad sužinojęs tai, kas neplanuota, nepuoli džiūgauti. Normalu, kad kyla visokių jausmų." (V. Gota)

Daugiau
 

Gimdymui ruošiausi, žinojau, kad tai svarbus, skausmingas ir ypatingas patyrimas, kuriam reikia nusiteikti. Tačiau visiškai neįtariau, kad pirmasis mėnuo yra ne mažiau sudėtingas. Jis neatitiko mano šviesaus įsivaizdavimo. Gyvenimas parodė, jog mano fantazijos ir liko fantazijos. Dabar suvokiu, kad buvau nepasirengusi, dėl to pasimečiau ir išsigandau. O hormonų audros nepalengvino situacijos.

Daugiau
 

Laukimosi procesas yra svarbus virsmo etapas. Neužtenka tik šį tarpsnį prabūti, prakentėti ar „prastumti laiką". Mokėti lauktis - tai menas, iššūkis, reikalaujantis sąmoningo ir aktyvaus dalyvavimo.

Daugiau
 

Stojusi prieš nepageidaujamo nėštumo faktą, nereta moteris stveriasi plačiai eskaluojamos idėjos, kad ji yra laisva rinktis, ką daryti su savo kūnu. Ir ji teisi. Ji yra laisva rinktis. Bet ar tikrai ji laisva?

Daugiau
 

Lietuvoje nėra pagalbos sistemos krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims ir jų šeimoms - konstatuota 2013 m. gruodžio 17 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje – diskusijoje „Tarpdisciplininis požiūris į nėštumo krizę: pasidalijimas gerąja Lietuvos ir Vokietijos patirtimi“.
Konferencijoje - diskusijoje dalyvavę politikai, gydytojai, akušeriai, psichologai, socialiniai darbuotojai, teisininkai, mokslininkai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai aptarė tarpdisciplininius nėštumo nutraukimo aspektus, dalinosi pagalbos krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims ir jų šeimoms patirtimi Lietuvoje ir Vokietijoje.

Daugiau
 

Skaitau pastaruoju metu mirgančius straipsnius abortų tema ir darosi apmaudu, kaip vienpusiškai pateikiama informacija apie moters teises ir laisves. Ji kovotojų už „moters teises“ susiaurinama iki „teisės į vaginą“. Palaukite, moterys, ar mes tikrai tik „vaginos“? Kiek žinau, esu ne tik kūnas... Todėl norėčiau aptarti kelis aspektus, kurių nevalia pamiršti sprendžiant abortų problemą.

Daugiau
 

Daugelis girdėjote apie mane kaip apie didžiausios pasaulyje abortų klinikos direktorių. Mūsų klinika buvo žinoma „gražiu pavadinimu“ – Reprodukcinės ir lytinės sveikatos centras Niujorke. Per mano kaip steigėjo ir direktoriaus dvejų metų darbo praktiką mūsų klinikoje buvo atlikta 60 000 abortų. Man buvo pavaldūs 35 gydytojai. Klinika dirbo visą savaitę, įskaitant ir sekmadienius, nuo 8 valandos ryto iki vidurnakčio. Mes kiekvieną dieną, išskyrus pirmąją Kalėdų dieną, padarydavome po 120 abortų. Aš asmeniškai, savo rankomis, savo privačiame kabinete padariau dar apie 15 000 abortų. Taigi esu asmeniškai atsakingas už 75 000 abortų. Tai yra statistika, kuria aš negaliu didžiuotis, bet manau, kad mano pranešimas šia tema yra autoritetingas ir įtikinantis.

Daugiau
 

Jau keletą metų abortų draudimo įstatymas Airijoje kelia debatus. Birželio mėnesį paskelbtos jo reformos, vadinamos „Gyvybės apsaugos nėštumo metu įstatymu“, dėl kurių gydytojai turėtų daugiau laisvės nuspręsti dėl abortų atlikimo tais atvejais, kai gresia pavojus moters gyvybei ar ji grasina nusižudysianti. Airijos Europos reikalų ministrė Lucinda Creighton nesutinka su abortų liberalizavimu šalyje. Liepos pirmąją ši jaunatviška ir populiari centro dešiniųjų Fine Gael partijos vyriausybės narė, Airijos parlamento Dáil Éireann (Atstovų rūmuose) sakydama kalbą, paminėjo neturinti abejonių, jog naujas įstatymo projektas bus priimtas. Liepos 10-ąją, trečiadienį, nuo ryto parlamente vyko debatai dėl siūlomų pataisų, galutinis sprendimas nepriimtinas, nors neabejojama, jog abortai tam tikromis aplinkybėmis Airijoje bus legalizuoti.

Daugiau
 

Kas kartą, kai LR Seimas ima svarstyti žmogaus gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos klausimus, viešojoje erdvėje užverda itin karštos diskusijos. Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projekto svarstymas, trukęs beveik ketverius metus, atskleidė, jog aborto klausimas mūsų šalyje yra labai opus. VDU leidykla išleido kolektyvinę mokslinę monografiją „Medicina, etika ir teisė apie žmogų iki gimimo“, kurioje medicinos, etikos ir teisės mokslų žvilgsniu nagrinėjama žmogaus iki gimimo problematika.

Daugiau
 
MŪSŲ RĖMĖJAI IR PARTNERIAI