Tel.: 8 603 57726, 8 603 57912
E. p.: neplanuotasnestumas@gmail.com
www.aukok.lt
PAREMKITE MUS
2% parama

Įtari, kad laukiesi?

Vėluoja mėnesinės, ir Tu turi pagrindą manyti, kad laukiesi - rekomenduojame atlikti nėštumo testą. Tai gana paprasta. Nėštumo testų yra įvairių: kasečių, pieštuko formos, juostelių. Visai nesvarbu, kokį naudosi. Nėštumo testą galima pasidaryti bet kuriuo paros metu, bet geriausia jį atlikti anksti ryte, kai hormono koncentracija šlapime būna didžiausia. Prieš tai rekomenduojame kelias valandas negerti skysčių ir atidžiai perskaityti instrukcijas, nes jos būna skirtingos. Tai priklauso nuo testo rūšies. Patikrink, ar testo galiojimo laikas nepasibaigęs. Nėštumo testą geriausia daryti praėjus savaitei nuo tos dienos, kai turėjo prasidėti mėnesinės. Jei testas atliekamas per anksti, jis gali parodyti klaidingą ( neigiamą) rezultatą, nes Tavo hormono koncentracija dar nepasiekė reikiamo lygio. Klaidingas (teigiamas) rezultatas gali būti susijęs ir su nėštumo testo galiojimo pasibaigimu arba dėl tam tikrų ligų. Ankstyvojoje nėštumo stadijoje antrasis brūkšnelis gali būti neryškus, tačiau tai nereiškia, jog nesi nėščia. Pasidaryk pakartotinį testą po kelių dienų ir įsitikink, ar iš tiesų laukiesi.

Jeigu labai nerimauji, kad rezultatas gali būti netikėtas ar nenorimas, labai svarbu šalia turėti Tave emociškai palaikančius žmones: vyrą, draugą, draugę, mamą, seserį ar kitus artimus žmones.

Galimi nėštumo požymiai:


Pykinimas (su ar be vėmimo)

Galvos svaigimas

Jautrios, pabrinkusios krūtys

Padidėjęs nuovargis

Padidėjęs mieguistumas

Padažnėjęs šlapinimasis

Skonio pasikeitimas

Padidėjęs jautrumas kvapams

Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas

Nuotaikų svyravimas

Nedidelis kraujavimas ar tepimas

Nugaros skausmas

 

Tačiau šie požymiai gali būti būdingi ne tik nėštumui. Jei įtari, jog gali būti nėščia, rekomenduojame pasidaryti nėštumo testą. Taigi, jei paskutiniu metu turėjai lytinių santykių, nesulaukei turėjusių prasidėti mėnesinių ir jauti kai kuriuos iš šių simptomų- svarbu, kad atliktum nėštumo testą. Jei nėštumo testas teigiamas- rekomenduojame apsilankyti pas ginekologą/ę, kad jis/ji tai patvirtintų ar atmestų.

 

Jeigu testo rezultatas sukelia Tavyje sumaištį ir baimę, tačiau Tu nerandi nusiraminimo bei palaikymo artimųjų tarpe, mes nuoširdžiai pasiruošusios Tave išklausyti ir padėti. Nepasilik viena su savo nerimu. Konsultacijos nemokamos. Pagalba teikiama visoje Lietuvoje. 

 

 Esant būtinybei, mūsų centre atliekama nemokama ginekologo konsultacija ir echoskopija.

 

Skambink tel.: 8 603 57726, 8 603 7912 arba rašyk el. p. neplanuotasnestumas@gmail.com

 

MŪSŲ RĖMĖJAI IR PARTNERIAI